Hakkımızda

FURKAN MÜHENDİSLİK

Doğu Anadolu’nun bütün kentleri gibi iklimi soğuk insanı sıcak yerlerden biri olan Elazığ Kültür Mahallesindeki Furkan Sönmez Mühendislik, BAYMAK ürünlerini tüketiciyle buluşturuyor.

Makina Mühendisi Mahir SÖNMEZ’in kurduğu firmanın müdürlüğünü, kardeşi Mennan SÖNMEZ yürütüyor.

Mahir SÖNMEZ, 1999 yılında Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirmiş, hareketli yapısı nedeniyle devlet memuru olmayı hiç düşünmemiş. Plan Proje işleri yapmak için Elazığda şirket kurup bir iş hanının ikinci katında sadece 12 metrekarelik bir ofis kiralamış, sekreteri bile  olmadan tek başına çalışmış ilk elemanını bir yıl sonra kendisi dışardeyken gelenleri ağırlasın telefonlara baksın diye almış.

Mahir sönmez iş hayatının bundan sonraki kısmını şöyle anlatıyor. Atılımı 2001 de başlattık. Malzeme alıp satmaya başladık. Bu arada yerimizi değiştirdik. Yeni yerimiz zemin katta küçük bir dükkandı. Gelen giden zengin görsün diye dükkanın ön tarafına tesisat malzemesi koymuştuk. Mekanik tesisat, ısıtma, temiz su pis su işlerine başladık. bu arada kadromuza bir kişi daha katıldı.

2004-2005 de otellerin ve AVM’lerin kazan daireleri gibi büyük işlere 2006 da kamu ihalelerine girmeye başladık. Elazığ’da 2008 sonunda doğalgaz geldiğinde ilk yetki alan firma olduk.

Ürünlerimiz Isı PayÖlçerKalorimetreVana MotoruConvertörTesmostat olmak üzere hizmet sunmaktayız...

ISITMA
SİSTEMLERİ

KLİMALAR

SU
ISITICILARI

SU
TEKNOLOJİLERİ

ENERJİ
SİSTEMLERİ

KONTROL
EKİPMANLARI