Faturalandırma Hakkında

Sektörde faaliyet gösteren sayaç okuma firmaları ve faturasını dışa bağımlı olmadan kendi oluşturmak isteyen Site yönetimleri için online Bulut fatura sistemi firmamız tarafından geliştirip kullanımınıza sunulmuştur. Firma Sahipleri bulut sistemde şirketlerini herhangi bir yatırım maliyeti yapmadan çok hızlı bir şekilde oluşturup aynı gün faaliyetlerine başlayabileceklerdir. Sitem tamamen firmaya özel bir uygulama olup sms atmadaki başlıklarına kadar kendi isimlerini kullanabilmekte, Program ile ilgili artı özellik istenmesi halinde şirket yazılım birimimiz tarafından siteme ilave yapılarak sınırsız güncelleme özelliğinden yararlanabileceksiniz. Site yönetiminin dışardan aldığı okuma ve faturalandırma hizmetinde firmaların fatura teslim süreleri ortalama 4-5 gün olarak bilinmektedir. Bu durumda gaz dağıtım firmasının vermiş olduğu 6 günlük ödeme süresinde büyük zorluklar çekilmektedir. Site Yönetimleri de aynı şekilde sisteme hızlı bir şekilde üyeliğini yapıp anında kullanmaya başlayabileceklerdir. Bu sayede faturanın geldiği gün paylaşımlarını yapıp tahsilatlarını yapabileceklerdir

FATURALANDIRMA PROGRAMI ÖZELLİKLERİ

WEB DESTEKLİ BİR PROGRAMDIR

Bu sayede tüm veriler tek bir server da saklanmakta günlük belirli periyotlarda yedeklemeleri yapılmaktadır

RAPORLAMA ÖZELLİĞİ

Yapılan fatura basımları ile ilgili geçmiş dönem endeksler, bina ortalama kullanım oranları, dairedeki odaların ortalama kullanımlarını,cezaya giren daireleri, ve şimdiye kadar ki basılmış bütün faturaların takibini sistem üzerinden yapılabilmektedir.Aklınıza gelecek incelemelerinizi yapabilir şikayeti olan daire sahibinin bu özelliklerle faturasını inceleyip bilgilendirme yapabilirsiniz.Geçmişe yönelik bütün endeksleriniz ve faturalarınız sistemde kayıtlı olup sürekli takip etme imkanınız bulunmaktadır.Sitede takılı kalorimetre cihazlarını aylara göre raporlama yapabilecek, şikayeti olan daire cihazlarını kendi inceleyip yorumlarını yapabilecektir.

CEZA UYGULAMASI

Binalardaki en büyük sorunlardan biriside petekleri tamamen kapatıp fatura tutarlarını düşürmeye çalışmalarıdır. Kapatılan vanalardan dolayı alt, üst veya yan dairesi ısınabilmek için daha çok bedel harcamakta veya ısınma ile ilgili sorunlar yaşamaktadır. Site yönetimi veya firmalar olarak o dairenin içine girip kaç derece ısınmayı sağladığı kontrol edilememektedir. Daire sıcaklığının Kanun gereği 15°C altına düşürülmemesi gereklidir. Petek kapatan veya oda sıcaklığı 15°C altına düşen daireler için tık tuşla ceza uygulaması yapabilir ve daireler arası eşitsizliği ortadan kaldırabilirsiniz.Yapmış olduğumuz uygulama ile binanın 15 derece sıcaklığı kendi ısıtıcı cihazı ile sağlaması gereken tüketim değerini hesaplayıp o değerin ne kadar altında kaldı ise o bedeli ödemesi sağlanmaktadır

ONLİNE İŞLEMLER

Site sakinlerine verilen bireysel şifre ile herkes kendi dairesi ile ilgili güncel ve geçmiş dönem faturalarını takip edebileceği özel bir sayfadır. Ayrıca bu sayfa ile servis taleplerini telefon açmadan iletebilecekleri portal uygulaması mevcuttur.

SMS UYGULAMASI

Site sakinlerinin faturalarını daha hızlı ulaştırılabilmesi içinfatura tutarını ve son ödeme tarihini sms yöntemiyle gönderilme. Bu uygulama ile fatura tutarlarını site sakinlerine bildirimi hızlandırılmış olup site yönetiminin para toplaması kolaylaştırılmıştır.

E-MAİL UYGULAMASI

Site sakinlerinin faturalarını daha hızlı ulaştırılabilmesi için fatura tutarını ve son ödeme tarihini MAİL yöntemiyle gönderilme. Bu uygulama ile fatura tutarlarını site sakinlerine bildirimi hızlandırılmış olup site yönetiminin para toplaması kolaylaştırılmıştır.

TELEFON UYGULAMALARI

Site sakinlerinin faturalarını daha hızlı ulaştırılabilmesi için telefon uygulamaları mevcuttur. Daireye özel abone nosu ve şifresi ile giriş yapıp faturalarını sürekli olarak takip edebilmektedirler.

PROGRAM EĞİTİMİ

Site yönetimine verilen faturalandırma programı ile ilgili eğitimler firma yetkililerince verilerek programın sorunsuz kullanması sağlanır.

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Isı Paylaşım Sistemi ile ilgili site yönetiminin ayarladığı toplantıya, firma mühendislerinin katılımı ile cihaz kullanımları hakkında bilgilendirme hizmetleri verilmektedir. Bu yapılan hizmetle daha bilinçli bir kullanıcı kitlesi oluşturmak bu doğrultuda bina yakıtlarında tasarrufları daha yüksek oranlara çıkarma amaçlanır.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Program kullanımı ile ilgili veya fatura basımında yaşanan sıkıntılari le ilgili (424) 212-4111 numaralı hattan anında destek alınabilmektedir.

DUYURULAR

Siteme kayıtlı olan dairelerin telefonlara ve mail adreslerine sistem ile ilgili bilgilendirmeler,yönetimin duyurularını anında iletme, fatura tutarları bilgilendirme veya arıza bildirimleri ile ilgili duyuruların yapılması

GÜNCELLEME

Faturalandırma programının kullanılması durumunda bakanlığın yapmış olduğu güncellemelerde veya firmamızın yapmış olduğu iyileştirme güncellemelerinden otomatik olarak yararlanılmış olacaktır